Faktai, o ne įsitikinimai
Elektrinis mobilumas pakeis mūsų gyvenimą. Daug dalykų taps paprastesni, pažangesni ir darnesni. Nepaisant to, vis dar turime daug įsitikinimų, kurie jau paseno ir tapo neteisingi. Taip nutiko dėl milžiniškos technologinės pažangos, kuri įvyko nuo tos dienos, kai gatvėse pasirodė pirmieji elektromobiliai. Mes norėtumėme paneigti populiariausius neteisingus įsitikinimus apie elektrinį mobilumą. Faktai kalba patys už save: mobilumo ateitis yra elektrinė.
Kas bus, jei aš sustosiu išsekus baterijai?
Tavo elektromobilis laiku tave perspėja.
Paprastai, jei atkreipiate dėmesį į automobilio įspėjimus, iki galo neiškrausite savo elektromobilio baterijos, nes būsite gerokai iš anksto perspėti apie būtinybę ją įkrauti. Be to, elektromobilis pats persijungs į energiją taupantį režimą. Beje, įkrovimo stotelių tinklas kas metus arba du išauga eksponentiškai, todėl jūsų automobilio navigacijos sistema visada parodys jums kelią iki artimiausios stotelės. Ir dar –turite galimybę išsikviesti Volkswagen avarinę tarnybą numeriu 0800-VWSERVICE arba 0800-897378423. „Volkswagen“ jums suteikia mobilumo garantiją, tad pagalbos sulauksite ne ilgiau, nei po valandos.
Baterija netarnauja ilgai.
Liksi nustebintas, kaip ilgai ji tarnauja.
Baterijos tarnavimo laikas priklauso nuo to, kaip dažnai ji iškraunama ir įkraunama. Paprastai jūs savo elektromobilį galite įkrauti tūkstančius kartų, iki kol pradės mažėti baterijos talpa. Beje, „Volkswagen“ užtikrina, kad po 8 metų arba 160 000 km efektyvi baterijos talpa bus ne mažesnė, nei 70 %.
Įkrovimas trunka per ilgai.
Sparčiojo įkrovimo stotelės tavo bateriją papildo ypač greitai.
Kiek laiko reikės visiškai įkrauti elektromobilį, priklauso nuo įkrovimo stotelės. Įkraunant AC būdu 11 kW galios „Wallbox“ įkrovikliu namuose arba darbe elektromobilis visiškai įkraunamas per 5–8 valandas. Priklausomai nuo jūsų vairavimo būdo, pilnai įkrauti automobilį jums užtektų vieną ar du kartus per savaitę, arba trumpai kas kasdien. IONITY greitojo įkrovimo stotelėse elektromobilio bateriją iki 80% įkrauti prireiks maždaug 30 minučių.
Elektromobiliai yra brangesni.
Visiškai priešingai – dėl skatinimo išmokų ir mokesčių lengvatos.
Elektromobiliai šiandien vis dar laikomi brangiais. Pirkimo kaina šiandien iš tiesų yra šiek tiek didesnė nei įsigyjant benzininį ar dyzelinį automobilį. Taip yra dėl brangios baterijų gamybos. Tačiau skatinimo išmokos, mažesni mokesčiai, mažesnės sąnaudos bei mažesnis techninės priežiūros poreikis iš dalies arba visai kompensuoja patirtas didesnes išlaidas.
Elektromobiliai gali įveikti tik trumpus atstumus.
Iki 550 km (WLTP).
Vienas iš dažniausių išankstinių nusistatymų – elektromobiliu galima nuvažiuoti tik trumpus atstumai. Tačiau tai jau praeityje, nes nauji ID. šeimos, pagaminti naudojant MEB platformą, elektromobiliai vienu įkrovimu įveikia gerokai didesnį atstumą, nei pagalvojote. Naujais elektromobiliais vienu įkrovimu bus galima nuvažiuoti nuo maždaug 330 iki daugiau negu 550 km (pagal WLTP) – priklausomai nuo kiekvienos transporto priemonės kėbulo tipo, padangų ir baterijos talpos.
Elektroautos haben keine große Reichweite.
Bis zu 550 km (WLTP)
Eines der häufigsten Vorurteile ist, dass man mit einem Elektrofahrzeug nicht weit fahren kann. Dabei ist das längst überholt. Denn die Reichweiten der neuen Elektroautos der ID. Familie auf Basis des Modularen E-Antriebsbaukastens (MEB) sind viel höher als gedacht. Mit den neuen Elektrofahrzeugen sind Reichweiten von ca. 330 bis über 550 km im WLTP realisierbar – abhängig von Batteriegröße, Bereifung und Bodystyle des jeweiligen Fahrzeugs.
Krauti elektromobilį – pavojinga.
Tavo elektromobilis saugus net ir lietingu ar drėgnu oru.
Dar vaikystėje išmokome, kad elektros srovė pavojinga, ypač kartu su vandeniu. Tačiau nerimauti dėl elektromobilio krovimo lyjant nereikėtų. Jeigu baterija ir įkrovimo stotelė atitinka standartus, elektros srovė neteka tol, kol neužtikrinamas saugus kontaktas. Be vargo galite įvažiuoti į plovyklą ar lyjant atidaryti variklio dangtį. Net ir per audrą jūsų elektromobilis toks pat saugus kaip ir bet kuris kitas automobilis.
Elektromobiliai yra nuobodūs.
Elektromobilius vairuoti daug smagiau, nei tu galvoji.
Turite pajausti patys, kad patikėtumėte kokio galios pliūpsnio sulauksite nuspaudę elektrinio „Volkswagen“ akseleratorių. Galingi elektros varikliai iškart užtikrina maksimalų sukimo momentą ir leidžia jums pajusti kvapą gniaužiančią vairavimo dinamiką. Grindyse montuojama baterija užtikrina žemą svorio centrą ir optimalų svorio pasiskirstymą. Rezultatas: kartingui prilygstantis, grynas vairavimo malonumas. Viskas, bet nenuobodu.
Įkrauti automobilį namuose yra pakankamai sudėtinga.
Tau reikia tik įkrovimo kabelio ir prisijungimo prie elektros šaltinio.
Pats paprasčiausias būdas rytą pradėti su įkrautu elektromobiliu – įkrovimo stotelė namuose. Šį įkrovimo būdą gali pasirinkti ne tik nuosavo namo savininkai, bet ir daugiabučio namo gyventojai – garaže. Galite instaliuoti „Wallbox“ įkroviklį, tad įkrovimą pradėsite kabelį prijungę prie automobilio. Tik tiek. Aišku, galite naudoti ir automobilio komplektacijoje esantį kabelį. Tai trunka ilgiau, bet taip pat nesudėtinga.
Yra per mažai įkrovimo stotelių.
Elektros pasipildyti gali beveik visur.
Elektromobilį geriausia įkrauti pernakt naudojant „Wallbox“ įkroviklį namuose. Taigi ryte įlipate į savo įkrautą elektromobilį ir dieną pradedate kupini energijos. Infrastruktūra Lietuvoje tobulinama visapusiškai ir viešųjų įkrovimo stotelių skaičius auga eksponentiniu greičiu.
Pvz., jeigu važinėjate mieste, turite daug galimybių įkrauti elektromobilį prie parduotuvių ir prekybos centrų aikštelėse. Beje, vis daugiau įmonių savo darbuotojams siūlo galimybę įkrauti automobilį stotelėse prie biuro. Įkrovimo tolimesnių kelionių metu infrastruktūra taip pat tobulinama.
Visos Europos greitkeliuose ir pagrindiniuose keliuose statomas „IONITY“, bendros Vokietijos automobilių pramonės bendrovių ir „Ford“ įmonės bei kitų tiekėjų ir elektros energijos bendrovių greitojo įkrovimo stotelių tinklas. Iki 2019 m. pabaigos vien tik Europoje turi atsirasti 400 naujų „IONITY“ įkrovimo parkų su 4–12 greitojo įkrovimo stotelių (iki 125 kW) kiekviename. Tai reiškia vieną „IONITY“ parką kas 120 km.